Worki na śmieci – jakie ich rodzaje występują na rynku?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Worki na śmieci – jakie ich rodzaje występują na rynku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się nad zakupem odpowiednich, szczelnych i higienicznych worków na śmieci? Chcesz wybrać takie, które udźwigną odpady bez obaw o rozerwanie pojemnika? Przeczytaj więc nasz wpis, poznaj różne rodzaje worków na śmieci i zdecyduj na najlepsze dla siebie!

Worki do segregacji

Z pomocą worków do segregacji zadbasz o kondycję środowiska. Występują one w różnych kolorach umożliwiających szybki podział odpadów. Do niebieskiego worka wyrzucisz papier, do zielonego – szkło, do żółtego – metale i tworzywa sztuczne, do brązowego – bioodpady, a do czarnego – odpady zmieszane.

Worki tradycyjne

W bogatej ofercie Stelli znajdziesz nie tylko worki do segregacji w różnych kolorach. Proponujemy także tradycyjne worki ekologiczne, które w całości produkujemy z regranulatu powstałego w wyniku recyklingu foliowych odpadów. Dzięki szczelnemu zgrzewowi zawartość worka nie przedostanie się do pojemnika. Worki wykorzystasz zarówno w domu, jak i biurze, obiektach publicznych oraz medycznych placówkach. 

Worki z uszami

Wynoszenie śmieci stanie się bardziej komfortowe, jeśli wyposażysz się w worki z uszami. „Uszy” pozwalają na szybkie i łatwe zawiązanie worka, a następnie jego przeniesienie bez obaw o wydostanie się odpadów. Stanowią więc higieniczny wariant.

Worki z taśmą ściągającą

Inną komfortową formą worka na śmieci jest ta wyposażona w taśmę ściągającą. Dzięki niej ograniczysz do minimum swój kontakt z odpadami. Zarówno taśma, jak i cały worek są bardzo wytrzymałe. 

WieloWORKI

Ciekawą postacią worków na śmieci są wieloWORKI. Ich nazwa wiąże się z tym, że worki nie są nawinięte na rolkę, ale włożone jeden do drugiego. Pozwala to na umieszczenie w koszu pakietu 10 worków za jednym razem. Po wyjęciu worka ze śmieciami nie musisz wyposażać śmietnika w kolejny worek, ponieważ już się on tam znajduje. Dzięki temu pozbywanie się śmieci jest wygodniejsze i bardziej higieniczne – tym bardziej, że wieloWORKI są szczelne, stworzone z trwałej folii LDPE oraz wyposażone w taśmę ściągającą. Szeroki wybór worków na śmieci o różnych pojemnościach znajdziesz na stronie: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci.

Przedstawiliśmy niektóre z rodzajów worków na śmieci dostępnych na rynku. Z pewnością w przypadku segregacji odpadów przydadzą Ci się pojemniki w różnych kolorach. Jeśli zaś zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie tradycyjny worek, czy może wersja z taśmą ściągającą bądź wieloWOREK, przetestuj każdą z propozycji i wybierz najlepszą!

Fot.: Sigmund/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*