Sierść na meblach i ubraniach – jak się jej pozbyć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sierść na meblach i ubraniach – jak się jej pozbyć?

Dla wielu osób dom bez zwierząt jest bardzo pusty. Każdy chce mieć pupila. Jednak posiadanie go to nie tylko przyjemność, lecz również obowiązki. Koty i psy zmieniają sierść dwa razy w roku. Jak skutecznie wyczyścić z niej dywan, ubrania i meble?

Jak pozbyć się sierści z dywanu?

Najwięcej sierści pupile pozostawiają na dywanie. Wygląda to nieestetycznie i jest niehigieniczne. Niedokładnie wyczyszczony dywan brzydko wygląda i może nieładnie pachnieć, a nawet szybko ulegać zniszczeniu.

Domowym i tanim sposobem jest czyszczenie dywanu szczotką ryżową. Ma grube i twarde włosie, które idealnie zbiera sierść zwierząt. Ten sposób czyszczenia dywanu jest bardzo pracochłonny i męczący.

Odkurzacz do sierści pozwala na szybkie i wygodne pozbycie się włosia z dywanu. Warto wybierać modele z turboszczotkami. Pozwalają one na dokładniejsze wyczyszczenie dywanu. Awaryjnym sposobem na wyczyszczenie z sierści niewielkich powierzchni jest roller do sierści.

Jak pozbyć się sierści z ubrań?

Sierść na ubraniach (zwłaszcza tych ciemnych) jest zmorą wielu właścicieli psów i kotów. Usunąć sierść z ubrań można na kilka sposobów, można użyć:

  • kulek antykłaczek – są to kulki z rzepem, które prane są razem z ubraniem pokrytym sierścią. Podczas stosowania tego rozwiązania trzeba dostosować liczbę kulek do ilości prania. Kulki usuwają sierść z ubrań i chronią filtr pralki przed uszkodzeniem;
  • pralki z funkcją pupil – funkcja ta jest dostępna w najnowszych modelach pralek;
  • rolki do ubrań – jest bardzo bezpiecznym i najprostszym rozwiązaniem;
  • taśmy samoprzylepnej – wystarczy przykleić ją w miejscach, w których jest sierść i po chwili oderwać;
  • gumowych rękawic – lekko zwilżonymi gumowymi rękawicami przetrzyj ubranie. Takie rękawice świetnie ściągają sierść;
  • gąbki nawilżonej płynem do płukania – gąbka namoczona w płynie do płukania ma właściwości antystatyczne. Wystarczy pocierać pokryte sierścią miejsca.

Jak usunąć sierść z mebli?

Jeśli domowy pupil energicznie porusza się po domu, to jego sierść wraz z kurzem opada na meble. O ile usunięcie sierści z szaf, szafek i parapetów nie jest problemem (wystarczy użyć odpowiednich środków), to usunięcie sierści z kanapy, może być dużym wyzwaniem.

Do usuwania sierści z kanapy i foteli przydatna będzie rękawica do sierści. Jest bardzo praktyczna – wystarczy tylko założyć ją na dłoń i przeczesać nią powierzchnię. Innym sposobem jest zastosowanie specjalnego odkurzacza do sierści. Przed odkurzeniem mebli warto posypać je sodą oczyszczoną, która wchłonie zapach.

Bardzo popularnym sposobem usuwania sierści jest szczotka do kurzu. Jest elektrostatyczna, dzięki czemu szybko zbiera kurz i sierść.

Zdj. główne: Tran Mau Tri Tam/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*