Problemy skórne w czasie ciąży

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Problemy skórne w czasie ciąży

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W czasie ciąży wiele Pań boryka się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Na szczęście można sobie z nimi radzić na wiele sposobów.

Rozstępy

Jednym z podstawowych problemów skórnych w ciąży są rozstępy. Nie u każdej Kobiety się one pojawią, jednakże zawsze warto zadbać a profilaktykę, szczególnie że niełatwo jest się ich pozbyć. Na rynku dostępnych jest sporo kosmetyków aptecznych i drogeryjnych, które mają przeciwdziałać rozstępom. Różnego rodzaju olejki, kremy o skoncentrowanych formułach ujędrniają i nawilżają skórę, dzięki czemu zapobiegają skutkom jej zbyt gwałtownego rozciągania się. Warto pamiętać, że w czasie ciąży tego typu produktów nie wmasowujemy w ciało, ale delikatnie wklepujemy opuszkami palców. Zbyt intensywny masaż mógłby bowiem pobudzić skurcze. Po zakończonej ciąży i po skończonym okresie laktacji można pomyśleć o usuwaniu rozstępów, jeżeli jakieś pojawią się mimo profilaktyki. Do rozważenia pozostają różnego rodzaju kuracje lub działanie laserowe.

Trądzik w ciąży

Dla wielu kobiet zaskoczeniem w ciąży jest trądzik. Pojawia się on z powodu gwałtownych zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie ciężarnej. Może on wystąpić na różnych etapach ciąży, często jest jednym z pierwszych sygnałów, że w organizmie coś się dzieje. Zdarza się również już po urodzeniu dziecka – wtedy mamy do czynienia z burzą hormonalną, która odbija się na cerze. Pielęgnacja skóry trądzikowej w ciąży może być utrudniona, ponieważ nie wszystkich kosmetyków można używać, natomiast są takie produkty, które idealnie nadają się do walki z drobnoustrojami wywołującymi wypryski i bezpiecznie można je stosować w tym okresie, na przykład kwas migdałowy. Warto też włączyć w codzienną pielęgnację kosmetyki nawilżające i kojące skórę, które pomogą wygasić stany zapalne. Świetnie sprawdzają się produkty z probiotykami i probiotykami, które dbają o równowagę mikrobiomu skóry, a co za tym idzie – pomagają opanować trądzik. Powstałych zmian nie należy wyciskać, można stosować produkty działające punktowo, których zadaniem jest wysuszenie konkretnej zmiany. Nadmierne przesuszenie skóry nie jest jednak pożądane. Krem czy serum do cery trądzikowej powinny mieć lekką konsystencję i nie obciążać cery.

Przesuszenie skóry

Częstym problemem jest również przesuszenie skóry kobiety ciężarnej. Dochodzi do niego uciążliwe swędzenie. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim istotna jest systematyczność. Codziennie po kąpieli warto stosować balsamy do ciała, na przykład zawierające masło shea czy aloes. Od czasu do czasu warto także złuszczyć skórę delikatnym peelingiem cukrowym – będzie ona wtedy lepiej przygotowana na przyjęcie kosmetyków nawilżających. Świetnie sprawdzają się naturalne olejki, które nakładamy na jeszcze wilgotną skórę. Jeżeli przesuszenie skóry to problem dotyczący twarzy, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pielęgnacji wieloetapowej, która w jeszcze bardziej intensywny sposób nawilży twarz. Znaczenie ma też to, jakich kosmetyków używamy do mycia twarzy i ciała. W przypadku swędzącej, podrażnionej skóry dobrze sprawdzą się produkty emolientowe, także te, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry atopowej. Ograniczą one świąd, ukoją  zaczerwienienia i pomogą zregenerować skórę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*