Prawie połowa dorosłych Polaków wciąż mieszka z rodzicami

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Prawie połowa dorosłych Polaków wciąż mieszka z rodzicami

Młodzi Polacy nie mają łatwego startu. Ponad 2,4 mln Polaków w wieku pomiędzy 25 a 34 rokiem życia nadal mieszka z rodzicami. Głównym powodem są problemy finansowe i brak stałego zatrudnienia.

Według badań przeprowadzanych na grupie Polaków w wieku 25-34 lat aż 2,4 mln młodych ludzi nadal mieszka z rodzicami. Jest to jeden z najwyższych wyników w Europie. Wiele badań jest jednak niekompletnych, ponieważ nie są w nim brane pod uwagę osoby, które wynajmują mieszkanie lub mają zapewniony akademik ze względu na studia w innym mieście. 

Te badania dają nam pogląd na dzisiejszy stan polskiej gospodarki oraz jak wpływa ona na zachowania i decyzje młodych Polaków. Młode osoby znacznie lepiej odnajdują się w takiej sytuacji i jest to dla nich szansa na zaoszczędzenie potrzebnych środków, które odkładają na dokształcanie się lub na własne mieszkanie.

Z drugiej strony wielu młodych ludzi wolałoby samodzielne mieszkanie, ale ich na to nie stać. Pracują na umowy „śmieciowe” i nie mają zdolności kredytowej lub zarabiają zbyt mało, by samodzielnie wynająć mieszkanie. Nieciekawa sytuacja gospodarcza Polski wpływa na takie, a nie inne decyzje młodych ludzi, którzy zmuszeni są do mieszkania z rodzicami nawet do 34 roku życia. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*