Jakie rzeczy sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie rzeczy sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Artykuł sponsorowany

Kuchnia to miejsce, w którym nowinki technologiczne są przyjmowane szczególnie ciepło. Wszystko dlatego, że codzienne użytkowanie tego obszaru zajmuje stosunkowo dużo czasu i bywa wymagające na wielu polach – między innymi wymaga nabierania coraz to nowych umiejętności, rozwijania kreatywności, a także stałej uwagi. Z tych powodów nowoczesne aranżacje kuchni są coraz częściej tymi domyślnymi. 

Must-have nowoczesnej kuchni: elektronika

Większość urządzeń, którymi dysponujesz w swojej kuchni, można wrzucić w kategorię „elektronika”, nie oznacza to jednak, że są one nowoczesne. Warto więc zastanowić się, czy sprzęty takie jak piekarnik, płyta grzewcza, lodówka albo zmywarka spełniają wszystkie Twoje oczekiwania. Czy są wystarczająco duże, intuicyjne, bezpieczne w obsłudze, a przede wszystkim ekonomiczne i ekologiczne? Te cechy mogą zadecydować nie tylko o tym, ile czasu spędzisz w kuchni, ale również, jak duży będzie Twój rachunek za prąd. Oczywiście, jeśli chodzi o elektronikę, na wyposażeniu nowoczesnej kuchni powinny znaleźć się również przedmioty nieco bardziej luksusowe, na przykład mikrofala, ekspresy do kawy melitta, filtr do wody, a może nawet robot kuchenny samodzielnie przygotowujący posiłki – wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne meble, czyli aranżacja kuchni

Bardzo ważnym elementem nowoczesnego wystroju wnętrz jest nie tylko ich użyteczność, ale również wygląd. Najlepiej sprawdzające się aranżacje to takie, które nawiązują swoim stylem do użytkowości i współczesności – minimalizm, estetyka skandynawska oraz styl klasyczny. Dobrym wyborem będą na pewno te modele, które stawiają na prostotę i funkcjonalność, na przykład szafki i blaty z laminowanej płyty meblowej albo litego drewna. Warto zadbać również o dobrze zorganizować armaturę, czyli przede wszystkim głęboki zlew jednokomorowy z regulowaną rączką, podobną do słuchawki prysznicowej.

Bardzo ważny element – oświetlenie

Często pomijanym, ale niezwykle ważnym elementem aranżacyjnym każdego pomieszczenia, jest oświetlenie. Nadaje ono klimat i buduje atmosferę, umożliwia pracę i przygotowywanie posiłków po zmroku, może również być świetnym sposobem na ułatwienie Ci odprężenia się lub skupienia na wykonywanym zadaniu – w zależności od swojej barwy i natężenia. Ponieważ w kuchni przebywa się stosunkowo często, polecanym rodzajem oświetlenia jest żółte, ciepłe światło oraz delikatniejsze oświetlenie podszafkowe, które będzie dla oczu łagodniejsze niż górny żyrandol.

Akcesoria ułatwiające kuchenne operacje

Oczywiście niezbędnym wyposażeniem kuchni (nie tylko nowoczesnej) są akcesoria. Jeśli chcesz w tym aspekcie postawić na najnowsze rozwiązania, warto zainteresować się tym, co pokrywa się z nurtem ekologizmu, zero-waste (lub less-waste) i minimalizmu. Świetnie sprawdzą się na przykład woskowijki zamiast papieru śniadaniowego, szklane słoiki zamiast przechowywania plastikowych lub papierowych opakowań, wielofunkcyjne garnki, patelnie i naczynia, a także dobrej jakości noże kuchenne i sztućce. 

Fot.: Mark McCammon/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*