Jak zapakować prezent w papier?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zapakować prezent w papier?

Pakowanie prezentów z pozoru wydaje się proste, a kiedy już do tego przysiądziemy, może okazać się, że nie jest tak lekko. Oto nasz poradnik krok po kroku!

Pakowanie prezentów w papier – krok po kroku

Aby zapakować prezent w papier potrzebujesz oczywiście solidnego materiału. Najlepiej, aby był on dość gruby, wtedy masz pewność, że nie będą robić się dziury podczas klejenia. Przygotuj też taśmę, klasyczną albo dwustronną. Druga opcja jest na pewno bardziej estetyczna. Do tego przydadzą Ci się też ozdoby, np. kokardy, wstążki i etykiety.

Przygotuj sobie odpowiedni kawałek papieru. Powinien on w całości pokrywać prezent przy szerszej krawędzi prezentu, a przy krótszych bokach najlepiej zostawić zapas, który idealnie zakryje boki.

Rozpocznij od tego, aby przełożyć prezent w taki sposób, aby jego przód był na spodzie. Oznacza to, że będziesz kleić w miejscu, który jest teoretycznie tyłem prezentu. Dzięki temu wszystkie łączenia będą niewidoczne.

Następnie, owiń szerszy bok prezentu, najpierw jeden, potem drugi. Zrób to dość ciasno, aby nie było przykrych niespodzianek później. Przyklej papier taśmą, mniej więcej na środku prezentu. To samo zrób z drugą stroną.

Pozostały jeszcze boki prezentu, które mogą być dość dużym wyzwaniem. Zagnij górną część do dołu, wzdłuż węższej ścianki prezentu. Teraz czas na boczne pozostałości papieru, które powinny przykryć bok – z jednej i z drugiej strony. Zagnij je do środka i przyklej. Teraz zobaczysz jak ważne jest przygotowanie odpowiedniego wymiaru papieru do prezentów – jeśli zrobisz to poprawnie, idealnie będzie pasować.

Na koniec pozostaje założyć pozostałość, czyli taki trójkąt lub trapez. Możesz go uformować w taki sposób, aby ewentualnie pozbyć się nierówności. Teraz zrób to samo z drugim krótszym bokiem i gotowe!

Inspiracje prezentów zapakowanych w papier

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*