Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

Przeprowadzki zawsze wiążą się z wieloma nieprzyjemnymi zadaniami, w tym pakowaniem. Pakowanie ubrań przebiega dosyć szybko i bezproblemowo, ale zabezpieczenie talerzy, szklanek i innych szklanych przedmiotów stanowi wyzwanie. Podpowiadamy, jak pakować szkło, aby nie uległo zniszczeniom podczas przeprowadzki.

Transport szklanek, talerzy i innych łatwo tłukących się rzeczy z pewnością jest jednym z najtrudniejszych etapów przeprowadzki. Przewóz szkła możemy zlecić firmie zajmującej się przeprowadzkami, ale możemy też sami się za to zabrać, musimy tylko odpowiednio się do tego przygotować. Zanim zaczniemy pakować szklane i porcelanowe przedmioty, zaopatrzmy się w niezbędne materiały. Potrzebne będą:

  • pudełka kartonowe (w różnych rozmiarach),
  • folia bąbelkowa,
  • taśma klejąca pakowa,
  • nożyczki,
  • stare gazety, wata, trociny, styropian bądź brązowy papier pakowy typu kraft.

Jak pakować szklane przedmioty?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym opisujemy krok po kroku, jak pakować szklane przedmioty, aby bezpiecznie dotarły do celu.

Krok 1: Gromadzenie niezbędnych materiałów

Nie zabierajmy się za pakowanie, jeśli nie mamy potrzebnych materiałów. Przede wszystkim zgromadźmy duże i solidne kartony. Zwróćmy uwagę, czy ich spody są wystarczająco mocne. Jeśli podejrzewamy, że mogą się rozłożyć pod wpływem ciężkich przedmiotów, to oklejmy ich dna (nawet podwójnie) szeroką taśmą do pakowania. Zbierzmy także folię bąbelkową i papier, w które owiniemy szklane i porcelanowe rzeczy. Możemy wykorzystać stare gazety albo zwykły brązowy papier pakowy.

Krok 2: Przygotowanie do pakowania

Gdy mamy już przygotowane wszystkie materiały, możemy zabrać się za zabezpieczanie szklanych przedmiotów. Do ich owijania wykorzystajmy papier lub folię bąbelkową. Najlepiej każdy przedmiot owijać osobno. W przypadku cienkiego czy szczególnie delikatnego szkła bądź porcelany stosujmy podwójne owijanie. Jeżeli zdecydujemy się na zabezpieczenie szkła folią bąbelkową, pamiętajmy, aby na koniec zakleić ją taśmą. Dzięki temu folia się nie rozwinie podczas transportu.

Krok 3: Bezpieczne pakowanie szkła

Zabezpieczone szklane przedmioty możemy zacząć pakować do pudeł. Na dno pojemników wyłóżmy dowolne wypełnienie, na przykład papier, trociny, folię bąbelkową, watę czy nawet kawałki styropianu. Następnie możemy układać owinięte przedmioty. Zaczynajmy od tych największych, drobne i delikatne ułóżmy na samym wierzchu. Przestrzenie pomiędzy zapakowanymi akcesoriami również wypełnijmy papierem, trocinami, watą lub folią. Dzięki temu przedmioty nie będą się przemieszczać podczas transportu. Na koniec starannie zaklejamy kartony.

Krok 4: Oznaczenie kartonów

Dla bezpieczeństwa powinnyśmy oznaczyć kartony ze szklanymi przedmiotami, szczególnie gdy zamierzamy zlecić przeprowadzkę kurierowi czy firmie przeprowadzkowej. Możemy wykorzystać specjalne naklejki albo zwykłym markerem napisać na kartonie komunikat typu „Uwaga, szkło!”. Warto także zaznaczyć, gdzie znajduje się góra kartonów, ułatwi to ich prawidłowe układanie i przenoszenie.

Zdj. główne: Brooke Lark/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*