Jak urządzić gabinet na poddaszu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić gabinet na poddaszu?

Praca w modelu home office ma swoje zalety i wady. Możesz realizować zadania w zaciszu własnego domu, unikając gorączkowych, porannych dojazdów do pracy, gwarnego biura i stania w popołudniowych korkach. Z drugiej strony ciągle pracujesz w tym samym otoczeniu. Warto więc zaprojektować elegancki i wygodny gabinet na poddaszu. 

Wejdź na strych 

To jedno z najbardziej opuszczonych i niewykorzystanych miejsc w domu. Najczęściej składujemy tam stosy nieużywanych i zapomnianych przedmiotów. Jednak po usunięciu śmieci możesz przekształcić strych w eleganckie i wygodne biuro. Jeśli więc brakuje Ci miejsca w domu, spójrz w górę i uruchom wyobraźnię. 

Właściwa organizacja

Poddasze jest z natury przytulną i zachęcają przestrzenią. Dwuspadowy dach, który ma większość domów, zapewnia swobodną i komfortową atmosferę. Okna zapewniają ładne widoki. Dodatkowo gabinet na poddaszu pozwoli Ci uciec od codziennego zgiełku. 

Dobra organizacja pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Pozwala też utrzymać porządek w domowym gabinecie. W przypadku niewielkiej przestrzeni sugerujemy dodanie półek nad biurkiem lub z tyłu. Dzięki temu lepiej wykorzystasz dostępną przestrzeń. Zyskasz miejsce do przechowywania dokumentów i codziennych, niezbędnych drobiazgów. 

Wybierz motyw

Uniknij jednej z głównych pułapek projektowania biura i wybierz motyw przewodni. Zrezygnuj z przypadkowych elementów często spotykanych w środowisku biurowym, które pozbawią Cię motywacji do działania. Ponadto, sprawią, że gabinet stanie się nudny. Wszystko, co trafia do Twojego biura, powinno być funkcjonalne i stylowe.

Trzymaj się podstawowej palety kolorów

Podobnie jak w każdym pomieszczeniu w domu, trzymanie się palety kolorów zapewnia poczucie równowagi i ciągłości. W zależności od tego, jakie odcienie wybierzesz, mogą Cię stymulować lub uspokajać. Chociaż zachęcamy do stosowania mocnych, poprawiających samopoczucie nut kolorystycznych, sugerujemy unikanie jaskrawych, agresywnych tonów.

Nadaj wnętrzu osobisty charakter

Nie jesteś ograniczony do korporacyjnych dyrektyw. W przeciwieństwie do pracy w zimnym, bezosobowym biurze, w domu możesz dodać wszystko, co Ci się podoba. Pod warunkiem, że nie będzie Cię rozpraszać. Zaprojektuj wnętrze, które doda Ci pewności siebie. Zadbaj o to, by przestrzeń była wygodna i dostosowana do Twojego stylu życia.

A kiedy okaże się, że stresujesz się nadchodzącym deadlinem lub martwisz się, że zrobiłeś coś nie tak, jak trzeba, osobiste pamiątki i zdjęcia rodzinne pomogą Ci się uspokoić i poprawić humor. 

Zrezygnuj z nijakich, pozbawionych uroku mebli biurowych. Solidne biurko o nietypowym kształcie lub rozmiarze wprowadzi do wnętrza wyjątkową atmosferę. Bądź pomysłowy, zmieniaj przeznaczenie ulubionych elementów, które do tej pory stały w innych pomieszczeniach. 

Zainwestuj w dobre krzesło

Jeśli chcesz uniknąć w przyszłości bólu pleców, zainwestuj w dobry fotel biurowy. Większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej, warto więc zadbać o elegancki, ergonomiczny fotel. Powinien mieć odpowiednią wysokość i pasować do Twojego biurka. Poszukaj fotela, który wpisze się w aranżację bez utraty komfortu.

Zmień kolejność elementów

Przełam monotonię. Najprawdopodobniej pracujesz sam, zachowaj więc ożywczą przestrzeń. Umieść meble i przedmioty w taki sposób, by Cię stymulowały i były przyjemne dla oka. Dzięki temu zachęcą Cię do pracy.

Pomyśl o dekoracjach

Dodając zabawne, atrakcyjne dekoracje, takie jak wazony, czy figurki, wspaniale ożywisz wnętrze. W ten sposób Twój gabinet na poddaszu nie będzie już wyglądał jak nudna, monotonna, typowa przestrzeń biurowa. Niech odzwierciedla Twoją wyjątkową osobowość. Pamiętaj, by dostosować go do swoich potrzeb. Baw się dobrze podczas zakupów, wybierając to, co Ci się podoba. Zadbaj o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu pomieszczenie nie tylko będzie wyraziste, ale też przytulne i inspirujące. Pomyśl o pamiątkach poprawiających nastrój i osobistych kolekcjach, które podkreślają Twoje hobby i pasję. Spersonalizuj swoje domowe biuro, jednocześnie utrzymując swobodną atmosferę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*