Gdzie zawiesić lustro w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie zawiesić lustro w domu?

Artykuł sponsorowany

Lustro jest nieodłącznym elementem wystroju każdego domu i ma w dekorowaniu wnętrz bardzo ważną rolę. Miejsce, w którym zawiśnie lustro ma kluczowe znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia, dlatego należy umieścić je w odpowiednim punkcie pokoju. Zobacz, gdzie powinno zawisnąć lustro w poszczególnych pomieszczeniach.  

Lustro w przedpokoju   

W korytarzu, czy też przedpokoju, bardzo często decydujemy się na powieszenie lustra. Rzeczywiście, warto mieć możliwość sprawdzenia i poprawienia swojego wyglądu przed wyjściem z domu. Lustro przy drzwiach jest dobrym rozwiązaniem, jednak dobrze jest zastanowić się, co będzie znajdowało się naprzeciwko zwierciadła. Odbite w tafli obiekty będą wydawały się być powielone, dlatego nie wieszaj lustra przed wieszakami na ubrania lub szafkami na buty. Postaw na gładką ścianę lub regał z dekoracjami na wprost lustra w drewnianej ramie.  

Lustro w łazience   

Niezbędnym elementem wystroju łazienki jest lustro. Szklana tafla pozwala na wygodną toaletę, ponieważ widząc swoje odbicie, możemy łatwo umyć twarz czy wykonać makijaż. Drewniane elementy w pomieszczeniu z tak wysoką wilgotnością powietrza, to nie najlepszy pomysł. Drewno szybko pęcznieje i niszczy się, przez co rama straciłaby swój estetyczny wygląd po kilku latach. Lustra bez ramy to doskonałe rozwiązanie do łazienki, ponieważ są łatwe w utrzymaniu w czystości, jeśli osadzi się na nich woda lub osad z mydła. Brak ramy nadaje także lustrom minimalistyczny i nienachalny wygląd, przez co w tak małym pomieszczeniu, jak łazienka, nie zdefiniuje ono stylu wystroju.  

Lustro w sypialni   

Sypialnia w domu, w którym nie znajduje się osobna garderoba, nie może obyć się bez lustra. Najlepszym rozwiązaniem jest w przypadku sypialni jest lustro w toaletce lub duże lustro pokrywające skrzydło drzwiowe szafy. Również w szafie przesuwnej, typu Komandor, jeden z elementów drzwi może składać się z lustrzanej tafli. Lustra do pokoju o małych wymiarach, powinno znajdować się naprzeciwko okna, aby wizualnie powiększyć pomieszczenie. Daje to efekt dużo bardziej otwartej przestrzeni i pozwala na rozjaśnienie pokoju.  

Lustro w małych pomieszczeniach  

Zamieszczenie w pokoju lustra to jeden z popularnych patentów na powiększenie wizualnie danej przestrzeni. Poza zawieszeniem lustra na wprost okna, by zwiększyć ilość otwartej przestrzeni w pokoju, istnieją także inne triki. Umieszczenie lustra na gęsto zastawionej meblami i dodatkami ścianie, naprzeciwko jasnej, gładkiej ściany, stworzy prześwit, który nada wystrojowi lekkości i odciąży nieco pomieszczenie. Również w przypadku wąskich przestrzeni, jak na przykład wnęki i korytarze, lustro pozwala stworzyć efekt portalu lub jasnego prześwitu, który sprawia, że takie miejsce nie wydaje się ciasne. Umieszczenie lustra na końcu krótkiego korytarza wizualnie go wydłuży i sprawi, że cały rozkład mieszkania będzie wydawał się bardziej przestrzenny.  

Fot.Ladislav Bona/unsplah.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*