Body wrapping – na czym polega i czy warto?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Body wrapping – na czym polega i czy warto?

Body wrapping stał się prawdziwym hitem gabinetów kosmetycznych. Co najważniejsze, można go wykonywać również w domu. Wystarczy jedynie peeling do ciała oraz balsam wysmuklający i folia, by samodzielnie zadbać o jędrną skórę. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ten zabieg w domu, czy poddasz się mu w gabinecie kosmetycznym, koniecznie sprawdź, jakie ma działanie.

Czym jest body wrapping?

To zabieg z użyciem preparatów ujędrniających i wyszczuplających oraz szerokiej folii. Po nałożeniu kosmetyku na oczyszczoną partię ciała, kosmetyczka równomiernie owija je folią, tak aby pod wpływem ciepła składniki odżywcze głębiej wniknęły w skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra jest widocznie wygładzona. 

Przeciwwskazania do body wrappingu

Mimo że zabieg jest dość mało inwazyjny, niestety ma swoje przeciwwskazania. Jeśli posiadasz żylaki, cierpisz na choroby serca, masz podrażnioną skórę w miejscu zabiegowym, pękające naczynka lub niedawno przeszłaś operację, to body wrapping nie jest dla Ciebie wskazany. Przed jego wykonaniem bardzo ważna będzie konsultacja z lekarzem. 

Jakie są zalety stosowania body wrappingu?

Body wrapping jest często stosowanym zabiegiem, który ma wspomagać kurację ujędrniającą i odchudzającą. To wyjątkowo prosty, a zarazem nieinwazyjny sposób na pozbycie się cellulitu. Dzięki niemu skóra również staje się bardziej odżywiona. Po serii co najmniej 10 zabiegów body wrappingu na pewno zauważysz:

  • zmniejszenie się widoczności cellulitu,
  • ujędrnienie skóry,
  • lepsze odżywienie skóry i poprawa elastyczności,
  • poprawienie ukrwienia skóry,
  • mniejsze obwody, nawet o 5 cm,
  • uniesione pośladki oraz smuklejsze nogi.

>> Zobacz też: Wiosenne paznokcie – TOP 5 inspiracji

Zabieg ten stosowany minimum raz w tygodniu pozwala cieszyć się gładszą i ujędrnioną skórą. Jest polecany szczególnie tym kobietom, które cierpią z powodu cellulitu wodnego, mają problem ze schudnięciem w dolnych partiach ciała, są po porodzie, a ich skóra wymaga ujędrnienia. Dzięki niemu odczujesz znaczną różnicę w obwodach – staną się mniejsze, a ty pozbędziesz się również nadmiaru wody z organizmu. Wykonując body wrapping na pośladkach i udach możesz je znacznie ujędrnić, a owijając ciało folią, także modelujesz sylwetkę i przeprowadzasz limfodrenaż. Ułatwia odprowadzanie limfy do węzłów chłonnych. Po zabiegu nogi są znacznie lżejsze i mniej opuchnięte.

Czy warto wykonywać body wrapping?

Widząc wiele pozytywnych skutków tego zabiegu na skórę, możemy jasno stwierdzić, że jest wart uwagi. Przede wszystkim szybko wygładza i ujędrnia skórę. Pozwala również pozbyć się cellulitu, dlatego jest wspomaganiem takich terapii, jak np. elektrostymulacja czy limfodrenaż. Oba te zabiegi w wielu salonach odchudzających są wykonywane jednocześnie, dla zwiększenia efektu.

W gabinecie kosmetycznym kosmetyczka lub masażystka wykonuje go w ściśle określonych krokach, aby dał jak najlepsze rezultaty.

  1. Na początku wykonywany jest peeling połączony z masażem, mający na celu zdarcie wierzchniej warstwy naskórka. Przez to składniki aktywne z serum wyszczuplającego wnikną w głąb skóry.
  2. Po zmyciu peelingu na oczyszczoną skórę nakładany jest preparat wyszczuplający, najczęściej w formie serum lub balsamu. Ma w sobie np. kofeinę pobudzającą naczynia krwionośne, wyciąg z ananasa działający antycellulitowo lub imbir wspomagający spalanie tłuszczu oraz odżywiający skórę.
  3. Ciało owijane jest folią, aby wykonać lekki ucisk. Dodatkowo folia z preparatem pod spodem sięga do linii pośladków oraz bioder. Osoba wykonująca body wrapping stara się dodatkowo unieść nieco pośladki podczas owijania, dzięki czemu zabieg ma działanie modelujące.
  4. Przez 40 minut zarówno folia, jak i nałożony pod nią preparat pozostają na skórze. W tym czasie pole zabiegowe może być poddawane masażowi limfatycznemu – poprzez specjalne urządzenie, które napełniane jest powietrzem, lub elektrostymulacji. Najczęściej jednak body wrapping jest osobnym zabiegiem wysmuklającym.
  5. Po upływie 40 minut folia jest zdejmowana, a pozostałości preparatu należy zmyć z siebie chłodną wodą, bez użycia mydła.

Po zabiegu możesz użyć delikatnego kremu nawilżającego lub wmasować resztki preparatu, który nie wchłonął się do skóry. Najlepiej przeprowadzać body wrapping raz na tydzień lub 2 razy w tygodniu przy mocno widocznym cellulicie.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • ewela 15.02.2022

    jeżeli chodzi o robione a kupne produkty to które są lepsze?

  • MoniaJ 14.04.2022

    Jakie składniki poleca się w sumie jeszcze? Czytam o oleju kokosowym, kawie, ale poza tym szukam czegoś mocniejszego albo do zrobienia w domu albo gotowego produktu.