3 zasady dbania o skórę suchą w domowych warunkach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
3 zasady dbania o skórę suchą w domowych warunkach

Twoja skóra łatwo się przesusza? Jest szorstka, niemiła w dotyki i nieestetycznie wygląda? Poznaj 3 zasady dbania o suchą skórę, które stosować możesz w domowych warunkach.

Suchość skóry twarzy i ciała jest dość uciążliwym problemem. Przy kontakcie z wodą, czy zimnym powietrzem taka skóra szybko staje się przesuszona. Są jednak sposoby, by temu zaradzić. Odpowiednia i regularna pielęgnacja może pomóc utrzymać skórę w dobrej kondycji. Oto 3 zasady pielęgnacji suchej skóry.

People photo created by drobotdean – www.freepik.com

1. Kąpiel lub prysznic – nie mocz skóry zbyt długo!

Zbyt długo kontakt wody ze skórą mocno ją wysusza i powoduje zmywanie ze skóry warstwy naturalnych olejków ochronnych. Zarówno prysznic jak i kąpiel nie powinny trwać dłużej niż 15 minut. Dobrze zakończyć mycie dawką zimnej wody, która pobudzi komórki skóry, pomoże ją ujędrnić oraz pozytywnie wpłynie na cały organizm. 

2. Stosuj delikatny peeling enzymatyczny

To zabieg, który pomaga złuszczać martwy naskórek, pobudzając tym samym skórę do produkowania nowych, zdrowych komórek. Bardzo istotny jest dobór właściwego rodzaju peelingu. W przypadku suchej skóry odpowiedni będzie peeling enzymatyczny, który jest delikatny i w przeciwieństwie do peelingów ziarnistych, nie oddziałuje na skórę mechanicznie – usuwa martwy naskórek bezinwazyjnie.

Fot. silviarita / Pixabay 

3. Intensywnie nawilżaj skórę nocą

Sen to czas kiedy skóra ma okazję porządnie się zregenerować. Te kilka godzin, w ciągu których nie wykonujemy żadnych czynności, jest najlepszym momentem na zastosowanie intensywnie nawilżających kosmetyków. Maski, olejki na bazie aloesu, alg morskich, czy masła shea regularnie nakładane na dłonie, stopy i inne suche miejsca skóry pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Na twarz z kolei dobrze jest również nałożyć porcję nawilżającego serum z kwasem hialuronowym.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*