Jakie poradniki warto czytać? Po które książki sięgnąć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie poradniki warto czytać? Po które książki sięgnąć?

Poniższa lista zawiera poradniki z różnych dziedzin. Możesz wybrać taką, która obecnie interesuje Cię najbardziej, ale warto zapoznać się także z pozostałymi. Nigdy nie wiadomo, jakich rad będziesz potrzebował.  

  1. Edyta Zając – 30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni

To idealna propozycja dla osób, które nie określiły, jakim aspektem życia chcą się zająć, albo… które chcą popracować nad każdym. Jeśli nie chcesz inwestować w kilka czy kilkanaście książek na pokrewne tematy, wybierz 30 dni do zmian Edyty Zając. Skondensowana wiedza przedstawiona w przystępnej formie i zebrana w jednej lekturze to na pewno coś dla Ciebie. Jej ogromnym plusem jest to, że zawiera nie tylko teoretyczne omówienie różnych zagadnień, ale także informuje, jak zastosować je w praktyce. 

Ten poradnik rozwojowy obejmuje takie kategorie, jak: dbanie o swój wygląd i samopoczucie, projektowanie wybranych miejsc tak, by były estetyczne i funkcjonalne, odkrywanie stylu ubioru, kariera oraz styl życia. Pomoże Ci również przemyśleć marzenia i cele. Uświadomisz sobie, na których naprawdę Ci zależy, a które wzięły się ,,z zewnątrz” oraz odkryjesz nowe, naprawdę mogące przynieść radość i satysfakcję.

Oprócz sporej dawki motywacji do zmian (zwłaszcza tych w formie inspirujących cytatów) otrzymasz szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak je urzeczywistnić. Przejdź tę niezwykłą metamorfozę, mając za przewodniczkę książkę 30 dni do zmian. Pamiętaj też, że efekty zależą przede wszystkim od Ciebie, a najlepsza motywacja to ta, która bierze się… z wewnątrz.

  1. Dorota Mrówka – Medytacja dla zabieganych

Zwróć uwagę na formułę dla zabieganych. Można interpretować ją dwojako – po pierwsze książka podpowiada, jak wśród masy codziennych obowiązków znaleźć chwilę na głębokie rozluźnienie. Po drugie jej objętość także sprzyja osobom, które czasu nie mają w nadmiarze – zbiera odpowiedzi na najczęstsze pytania o praktykę medytacji oraz zawiera gotowy schemat do wykorzystania. Dużo informacji w niedużej książce. Zmieścisz ją i w plecaku, i w… swoim napiętym grafiku.

Na początku Medytacji dla zabieganych Dorota Mrówka odnosi się do najczęstszych pytań (przykładowo znanego chyba każdemu: Jak zacząć?) i wątpliwości, które pojawiają u osób chcących spróbować medytacji. Jej wyjaśnienia są proste i działają mobilizująco, dlatego z pewnością zapragniesz od razu zapoznać się z drugą częścią książki. W niej z kolei autorka prezentuje ośmiotygodniowy program wprowadzający. Poświęca uwagę poszczególnym zagadnieniom, które składają się na medytację, na przykład myśli, koncentracja czy oddech. Medytacja… jest idealną lekturą dla początkujących, ponieważ nie rzuca ich na głęboką wodę, a powoli wprowadza do tematu, pozwalając uczyć się medytacji we własnym tempie.

  1. Marie Kondo – Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach

Wydaje Ci się, że chaos w Twoim otoczeniu stale się powiększa, a kolejne pudełka i organizery tylko zabierają miejsce, zamiast je oszczędzać? W tej książce Marie Kondo udowadnia, że sprzątanie może być łatwiejsze, przyjemniejsze oraz że wpływa nie tylko na stan naszych mieszkań, ale i nas samych.

Jej metoda składa się z 6 kroków, które pozwolą Ci zaprowadzić porządek oraz określić, co naprawdę chcesz mieć w swoim domu, a co możesz bez żalu wyrzucić. Kieruj się… radością. W Mandze sprzątania znajduje się wiele praktycznych wskazówek odnośnie tego, gdzie i jak powinno się przechowywać poszczególne przedmioty oraz w jaki sposób składać ubrania, by się nie pogniotły oraz zajmowały mniej miejsca. Autorka zwraca też szczególną uwagę na to, jak ważne jest wypracowanie w sobie nowego podejścia i nowych nawyków. To one zadecydują o tym, czy pożegnasz się z bałaganem na dobre. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*