Jeśli planowałeś przebiec 5 km dla organizacji charytatywnej lub wziąć udział w maratonie w tym roku, nie rozpaczaj. Co prawda, pandemia wyklucza duże zgromadzenia, ale wirtualne biegi stanowią ciekawą alternatywę. Co ciekawe, rejestracja na zawody w wielu przypadkach jest łatwiejsza. 

Jakie są zalety wirtualnych biegów?

Nie musisz być doświadczonym sportowcem, by wziąć w nich udział. Wirtualne biegi skierowane są również do początkujących biegaczy. Nie ma bowiem tutaj ograniczenia czasowego. Biegnij w takim tempie, jakim chcesz. Ważne, że zacząłeś się ruszać.

Na czym polegają wirtualne zawody biegowe?

Każde wydarzenie jest inne, ale łączy je jedno: elastyczność. W niektórych zawodach nie musisz płacić za wzięcie udziału. W innych organizatorzy mogą prosić o darowiznę lub drobną opłatę. Zapoznaj się więc dokładnie z regulaminem.

Zarejestruj się, a następnie wybierz trasę i godzinę rozpoczęcia wyścigu. To oznacza, że nie musisz wstawać o świcie, jechać w określone miejsce i czekać na start. W wielu przypadkach możesz nawet zaznaczyć, jak długo chcesz biec. Niektóre wydarzenia wymagają zakończenia biegu w tym samym dniu, podczas gdy inne mogą trwać nawet miesiąc. Jeśli chcesz poświęcić dwa dni na przebiegnięcie maratonu, na pewno znajdziesz odpowiednie zawody. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *