Obecnie hydrolaty bardzo zyskały na popularności i każda miłośniczka świadomej i naturalnej pielęgnacji na pewno o nich słyszała i korzystała z ich dobroczynnych właściwości.

Hydrolaty – co to jest za substancja? 

To woda, która pozostaje po wydestylowaniu olejków eterycznych. Kiedyś wydawała się bezużyteczna, zanim nie zbadano jej składu. Okazało się, że w takiej wodzie pozostaje nawet do 1% olejków eterycznych. Inaczej nazywa się je wodami roślinnymi, wodami kwiatowymi.  Hydrolaty, podobnie jak olejki eteryczne, to czyste esencje roślinne, tyle że w łagodniejszej, bardziej rozcieńczonej formie. Dzięki temu mogą być one stosowane bezpośrednio na skórę na przykład w formie toniku lub odświeżającej mgiełki zapachowej. Są one również częścią aromaterapii. Wykorzystuje się olejki eteryczne, aby korzystnie wpływać na nastrój i dobre samopoczucie. 

Hydrolaty – jak stosować? 

Ich regularne stosowanie poprawia wygląd i stan skóry. Kiedy cera jest jeszcze wilgotna od hydrolatu, nakłada się na nią ulubiony olejek, serum lub krem. Sprawdzają się także jako dodatek do masek – hydrolaty stosowane są m.in. w połączeniu z naturalnymi glinkami i algami jako maski na twarz, skutecznie zwiększając ich działanie. 

Są to wielofunkcyjne, delikatne preparaty pielęgnacyjne o szerokim spektrum zastosowania i właściwości. Łatwe w użyciu i bezpieczne w doznaniach zmysłowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *