Praca na budowie Niemcy – jacy fachowcy są poszukiwani?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Praca na budowie Niemcy – jacy fachowcy są poszukiwani?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę? Chcesz pracować i jednocześnie zwiedzać, ale odstrasza Cię odległość od rodziny? Brałeś pod uwagę Niemcy? Ich lokalizacja, możliwości zarobkowe oraz wypoczynkowe są przygotowane idealnie dla Polaków. Jeżeli zainteresowała Cię ta propozycja – koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Dowiesz się dzięki niemu, jacy fachowcy są poszukiwani.

Jeśli fachowiec, to budowlanka

W Niemczech najczęściej poszukiwani są pracownicy branży budowlanej. Sytuacja doprowadziła do tego, że  w Polsce niektóre firmy budowlane realizują kontrakty na terenie Niemiec. Możesz skorzystać z ich pomocy i nie musisz martwić się o część spraw organizacyjnych. Taka współpraca niesie ze sobą dużo zalet, takich jak: legalna i dobrze płatna praca, ubezpieczenie na terenie Niemiec. Dodatkowo otrzymasz zwrot kosztów za przejazd w jedną stronę, a ponadto – na miejscu czekać będzie na Ciebie darmowe zakwaterowanie. Zwróć się bezpośrednio do takiej firmy, aby uzyskać więcej informacji. Jedną ze sprawdzonych działalności w tym sektorze jest InServ. 

Najpopularniejsze stanowiska

W Niemczech panuje duże zapotrzebowanie na konkretnych fachowców. Zapoznaj się z poniższą listą, aby się dowiedzieć, czy Twoje doświadczenie i posiadane kompetencje pozwolą Ci na bezproblemowe znalezienie zatrudnienia w tym kraju. Są to oczywiście przykładowe stanowiska, które często możesz znaleźć wśród ofert pracy. Jeżeli posiadasz inne umiejętności, nadal możesz skontaktować się z firmą budowlaną, która organizuje zatrudnienie za granicą. Może akurat znajdziesz propozycję dla siebie.

Najpopularniejsze stanowiska Praca za Granicą - InServ

Praca na budowie Niemcy – jacy specjaliści są potrzebni?

  1. Elektryk – zajmuje się montowaniem oraz naprawą urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Potrafi przy tym zlokalizować problem i zająć się odpowiednią instalacją, przywracając ją do użytku.
  2. Hydraulik – wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody. Zajmuje się przy tym też instalowaniem ogrzewania. Musi postępować według zaleceń nadzoru technicznego i wykonać odpowiednie próby w celu sprawdzenia, czy wszystko odpowiednio działa.
  3. Spawacz – do jego zadań należy między innymi spawanie elementów, które są stworzone ze stali, żelaza, czy innych metali.
  4. Malarz – w branży budowlanej zajmuje się on pokrywaniem ścian farbami, razem z uprzednim ich przygotowaniem. Ponadto wykonuje on zaprawy gipsowe, zaprawy malarskie i szpachluje. Zawód ten jest często łączony z tapeciarzem.
  5. Monter – jego obowiązki są zależne od konkretnej specyfiki pracy. Jest on jednak odpowiedzialny za montaż danych urządzeń. Powinien przy tym być w stanie naprawić je w razie potrzeby.

Inne branże też są dostępne

Jeżeli nie jesteś fachowcem z branży budowlanej, nadal masz inne możliwości zarobku. Jedną z nich jest podjęcie pracy fizycznej na produkcji lub magazynie. Taka ewentualność stanowi dobry początek, gdy wyjeżdżasz do obcego kraju, nie znając przy tym języka. 

Kolejną z opcji jest praca w zupełnie innym sektorze. Nie będzie on aż tak popularny, więc trudniejsze okaże się znalezienie oferty zatrudnienia, ale będziesz mógł pracować na stanowisku zgodnym z wykształceniem. W Niemczech poszukiwani są specjaliści między innymi z branży IT, tacy jak programiści. 

Praca za Granicą - InServ

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*