Artykuł sponsorowany
Bezpieczeństwo w domu to podstawa do tego, aby życie w nim było komfortowe i przyjemne. Włamanie to zdarzenie, które na lata burzy poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności. Nawet, jeśli nie zginie nic cennego, świadomość o tym, że ktoś obcy i nieproszony naruszył Twoją najbardziej intymną przestrzeń, potrafi odebrać cały komfort mieszkania w wymarzonym domu. Zobacz, jakie podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe możesz zamontować w swoim domu, aby uniknąć takich sytuacji.
Absolutnie najbardziej podstawowym, ale też skutecznym elementem chroniącym przed włamaniem są porządne, solidne drzwi. Skrzydło zbudowane z dwóch arkuszy cienkiej sklejki można bez wysiłku sforsować jednym mocniejszym kopnięciem. Niestety, choć są one tanie, nie zapewniają najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Grube, ciężkie drzwi z trwałego materiału, które ponadto mają przemyślaną i wytrzymałą konstrukcję, nie są łatwe do wyważenia i z pewnością zniechęcą włamywaczy do próby włamania. Porządne, wytrzymałe drzwi możesz kupić na stronie https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/.
Najważniejszy w każdych drzwiach jest zamek. To element, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w domu i pozwala poczuć się komfortowo w swoim lokum. Nie każdy zamek do drzwi wejściowych jest jednak tak samo skuteczny. Zwykłe, tradycyjne zamki są stosunkowo łatwe do rozbrojenia i nie wymaga to szczególnych umiejętności. Drzwi z prostym zamkiem można też całkiem łatwo wyważyć, ponieważ wyłamuje się on z drzwi przez swoją konstrukcję. Specjalne zamki antywłamaniowe składają się z trzech stalowych prętów, które po przekręceniu klucza wsuwają się w otwory w ramie. Dzięki takiej budowie zamek jest bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy, do rozbrojenia popularnymi wśród włamywaczy sposobami. Ich otwarcie bez klucza jest bardzo czaso i pracochłonne, co zniechęca złodziei, ponieważ łączy się z wyższym ryzykiem.
W domach jednorodzinnych bardzo skuteczne w prewencji włamań i kradzieży są systemy antywłamaniowe. Przede wszystkim warto zainstalować alarm, który aktywuje się po otwarciu drzwi w nieodpowiedni sposób. Tuż po wejściu do domu taki alarm należy wyłączyć wpisując ustalony kod, w przeciwnym razie sygnał się uruchomi. Głośny i donośny dźwięk alarmu skutecznie spłoszy włamywaczy i poinformuje otoczenie, w tym sąsiadów, że coś złego dzieje się w domu. Istnieją także systemy, które powiadamiają służby o uruchomieniu alarmu i wysyłają zgłoszenie o włamaniu. Dzięki temu dom będzie chroniony nawet jeśli Ty będziesz na wakacjach na innym kontynencie.
Przydomowy monitoring to kolejny sposób na to, aby ochronić swój dom przed włamaniem lub szybko i łatwo zidentyfikować sprawców przestępstwa. Kamery to także skuteczny “straszak”, jeśli potencjalni złodzieje lub wandale wcześniej przeprowadzą obserwację domu, który chcą obrobić, z pewnością zauważą kamery i zrezygnują z operacji. Dzięki materiałom zarejestrowanych na kamerach możesz także łatwo zidentyfikować włamywaczy, przez co proces poszukiwania ich przez policję będzie znacznie sprawniejszy. Sprawy o włamania i kradzieże często są porzucane ze względu na brak dowodów, nagrania z monitoringu są jednak wystarczająco obciążającym materiałem, by ułatwić poszukiwanie sprawców.
Zdjęcie główne: pexels.com/Meruyert Gonullu