Nadeszła wiosna, a w najbliższym czasie znów mają otworzyć siłownie. To doskonały moment na obejrzenie kilku filmów, które rozbudzą Twój sportowy zapał i pozwolą poznać ci kulisy wielkich osiągnięć w dziedzinie sportu.

Na jakie filmy warto zwrócić uwagę?

Jest wiele interesujących pozycji filmowych podejmujących tematykę sportu. Niektóre z nich to już klasyki kina, inne nadal walczą o to miano. Jeśli uwielbiasz ćwiczyć, a wysiłek fizyczny to Twój najlepszy przyjaciel zwróć uwagę na poniższe pozycje:

Rocky

To klasyka sama w sobie. Produkcja opowiada historię boksera-amatora, który ma możliwość zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Ikar

Nagrodzony Oscarem film dokumentalny z aferą dopingową w rosyjskim środowisku olimpijskim w tle.

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Biograficzna opowieść, której bohaterką jest Tonya Harding – łyżwiarka figurowa, która za wszelką cenę pragnie zdobyć medal olimpijski.

Senna

Dynamiczna, oparta na faktach historia brazylijskiej legendy F1 Ayrtona Senny, który zyskał przydomek najlepszego kierowcy wyścigowego wszechczasów.

Najlepszy

To polski akcent tego zestawienia zasługujący na wyróżnienie. To historia Jerzego Górskiego, który stoczył trudną walkę, aby dojść na szczyt i zostać mistrzem świata w podwójnym triathlonie.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *