Co przyczyniło się do rozwoju popularności organizacji i czym jest Diners Club? W Polsce obecny jest już ponad 20 lat!

Diners Club International to pierwszy na świecie wystawca kart płatniczych. Firma została założona w 1950 roku przez Franka McNamara, Ralpha Schneider oraz Casey R. Taylor. 

W 1949 roku Frank McNamara zaprosił znajomych do restauracji w Nowym Jorku, a gdy przyszło do płacenia rachunku, zorientował się, że nie ma gotówki. Wtedy wpadł na pomysł kart płatniczych. Mężczyzna obiecał sobie, że już nigdy nie znajdzie się w podobnej sytuacji. Rok później, zaprezentował swoim znajomym pomysł na pierwszą na świecie kartę zastępującą gotówkę w codziennych transakcjach. Trzy lata później w Diners Club było już 1,25 miliona osób. Ogromnym osiągnięciem klubu jest między innymi pierwsza karta akceptowana międzynarodowo, pierwsza karta honorowana w krajach dawnego Bloku Wschodniego i Chinach, oraz pierwszy program lojalnościowy – Club Rewards. 

Diners Club Polska 

Pierwszymi, którzy korzystali z płatności bezgotówkowych w Polsce byli cudzoziemcy posiadający w swoim portfelu kartę Diners Club. Biuro Podróży Orbis w ramach swoich struktur uruchomiło specjalny Dział ds. Legitymacji Kredytowych pod koniec lat 60. Miał on zajmować się właśnie płatnościami bezgotówkowymi. 

A już w 1968 roku za pomocą karty Diners Club zrealizowano pierwszą transakcję bez użycia gotówki w naszym kraju a już w 1997 roku powstał Diners Club Polska. Został on założony jako część jednej z największych niebankowych instytucji na świecie Diners Club International. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *