Wirtualna karta płatnicza nie ma swojej fizycznej formy – istnieje wyłącznie w postaci zapisu w systemie prowadzonym przez bank. Zatem nie możesz przechowywać jej w portfelu ani płacić nią w sklepach stacjonarnych.

Jest to stosunkowo świeży trend w świecie finansów, który zdobywa coraz większą popularność, ze względu na wygodę użytkowania i fakt, że nie możesz jej zgubić.

Poprzez brak fizycznej formy, karta wirtualna służy przede wszystkim do bezpiecznych płatności w internecie. Pomimo tej różnicy w stosunku do karty plastikowej, posiada ona swój unikalny numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVV/CVC.

Jak korzystać z karty wirtualnej?

Działanie karty wirtualnej może przypominać karty prepaid, czyli tzw. karty przedpłacone. Możesz nią bowiem płacić wyłącznie wtedy, gdy znajdują się na niej środki. Korzystanie z takiej karty do płatności w internecie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż nawet jeżeli w wyniku wycieku informacji ze sklepu internetowego dane takiej karty dostaną się w niepowołane ręce, możesz ją w łatwy sposób zablokować lub nawet usunąć, uniemożliwiając tym samym realizację nieautoryzowanych płatności. A w najgorszych wypadku osoby trzecie uzyskają dostęp jedynie do środków na niej wpłaconych, a nie do wszystkich pieniędzy na Twoim koncie bankowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *